22 czerwca 2024

noxx.pl

Studio graficzne i wideo

Top 3 gry komputerowe z najlepszą grafiką

Gry komputerowe są znane ze względu na świetne postacie, rozgrywkę oraz ścieżkę dźwiękową. Jednak nie warto zapominać, że klimat w grze tworzy również grafika – czym lepsza, tym przyjemniejsza rozgrywka i sama gra jest o wiele bardziej wciągająca. Na rynku gier jest wiele gier, które pomimo świetnej rozrywki, nie zachwycają grafiką. Czy można połączyć świetną rozrywkę i zachwycającą grafikę? Oczywiście! Oto zestawienie najlepszych gier z najlepszą grafiką.

Red Dead Redemption 2

Premiera gry odbyła się w 2018 roku. Rozgrywka odbywa się w 1899 roku, czyli tuż przy końcu ery klasycznego dzikiego zachodu, znanego nam z filmów o kowbojach (konie, rewolwerowcy, bary itd.). Jednak właśnie tutaj rewolwerowcy i gangi powoli odchodzą w niepamięć. Gracz wciela się w Arthura Morgana, który jest przyjacielem oraz jednocześnie najbardziej zaufanym człowiekiem szefa gangu (można powiedzieć, że jest jego prawą ręką) – Dutcha van der Linde. Gang, po nieudanej akcji musi uciekać, a potem regularnie przenosić swój obóz w różne rejony pięknie przedstawionego świata w grze Red Dead Redemption 2. W grze istnieje również specjalny system gier kasynowych.

Odnosząc się do grafiki – gra jest dostępna zarówno na PC jak i PS i Xbox, w związku z czym grafika na każdym urządzeniu będzie się trochę różnić. Każdy, kto grał zarówno na konsoli jak i na PC jest w stanie stwierdzić, że na komputerze grafika jest o niebo lepsza. Jednak, aby móc cieszyć się tą grafiką potrzebny jest naprawdę solidny sprzęt – droga i solidna karta graficzna oraz wysokiej jakości komputer gamerski.

The Elder Scrolls V: Skyrim

Akcja gry toczy się 200 lat później niż w poprzedniej części Oblivion (to będzie ok. 633 roku Trzeciej Ery). Gracz wciela się w jedną z kilku postaci działających jako łowcy smoków, jego zadaniem jest pokonywanie smoków, które zwiastują przybycie boga zniszczenia. Pokonanie smoka oznacza zwolnienie czasu w rozgrywce oraz uzyskanie potrzebnych ulepszeń do pokonywania przeciwników. Cała rozgrywka zaczyna się momencie, w którym gracz wybierze swoje tzw. alter-ego, gdzie do wyboru ma kilka różnych ras. Przechodząc na kolejne poziomy postać staje się silniejsza, a sam gracz może ulepszać poszczególne wybrane „moce”.

Producent Skyrima uwielbia zachwycać grafiką w grach – oprawa graficzna przez kilka lat stała się naprawdę bogata w mody. Oznacza to nie tylko imponującą grafikę, ale również pewne wymagania sprzętowe gry. Tak więc, aby gra mogła działać na najwyższych ustawieniach potrzebny jest najlepiej niezawodny PC – najlepiej z wyższej półki cenowej – wiadomo lepszy sprzęt jest w stanie więcej udźwignie, tym bardziej grę na najwyższych ustawieniach.

Grand Theft Auto V

Jest to kolejna, już piąta część kultowej serii GTA, którą znają niemal wszyscy zainteresowani na świecie. W tej części akcja toczy się w mieście Los Santos, które wzorowane jest na Los Angeles. Gracz w trakcie rozgrywki steruje trzema graczami, których może w dowolnym momencie przełączać i tym samym przerzucając się w inne miejsce akcji. Cała gra polega na wykonywaniu różnych zleceń, wśród których podstawą są napady.

Grafika w GTA V została poniekąd stworzona przez sztuczną inteligencję, ponieważ jest to gra, której grafika została poprawiona przez projekt Enhancing Photorealism Enhancement. Za nazwą kryje się metoda mająca zwiększać realizm obrazów.

Copyright © All rights reserved.