22 czerwca 2024

noxx.pl

Studio graficzne i wideo

Sztuczki graficzne dla stron internetowych

Ogranicz użycie czcionek

Jeden z najważniejszych trików projektowych. Wybierz czcionki, które są czytelne, aby uzyskać efektywny i prosty projekt graficzny. Nie należy nadużywać różnych czcionek w tej samej kreacji. Zalecamy ograniczenie się do dwóch czcionek. Nie potrzebujemy więcej, aby uzyskać dobry projekt bez komplikowania. Bądź subtelny w stosowaniu wielkich liter, kursywy i różnych grubości czcionki, aby wzbogacić swoje projekty.

Dobrze wykorzystaj kolory

Jest to kolejny z trików projektowych, w którym popełnia się najwięcej błędów. Wybierz schemat chromatyczny od 1 do 3 kolorów. Tylko dwa kolory wystarczą nam do projektowania logo. Pomyśl, że zawsze możemy połączyć te dwa kolory z bielą i odcieniami czerni (najczęściej szarości). Z kolorami dzieje się to samo, co z czcionką. Jeśli użyjemy więcej niż dwóch, sprawy mogą się skomplikować i zdradzić, że nie jesteś dobrym grafikiem.

Poprzez regulację krycia i jasności koloru możemy stworzyć kontrast, używając różnych intensywności tego samego koloru. Najbardziej odpowiedni jest wybór jednego z kolorów jako koloru głównego i drugiego jako koloru uzupełniającego. Będziemy używać głównego koloru zawsze z większą proporcją i dla większych obszarów. Natomiast kolor uzupełniający będzie zarezerwowany dla małych obszarów, jako wsparcie i kontrast (przyciski, ikony, itd.).

Zwróć uwagę na kontrast

Kontrast jest jednym z aspektów, które musimy kontrolować najbardziej w projektowaniu graficznym. Kontrast powinien nadawać czytelność i osobowość, pomagając kompozycji wyróżnić się. Wybierz kontrastującą paletę kolorów dla tekstu, czcionek i grafiki. Dzięki kontrastowi możemy zadbać o to, aby nasza kompozycja przyciągała uwagę.

Zawsze kontrastuj ciemny tekst na jasnym tle. Jeśli mamy długi tekst, zawsze lepiej jest stosować jasne tła. Ułatwi to czytanie i zapobiegnie zmęczeniu oczu. Nie oznacza to, że nie możemy stosować ciemnych teł, ale lepiej jest je stosować przy nagłówkach lub krótszych tekstach.

Kupuj grafikę

Jest to jedna z mniej znanych sztuczek projektowych, która pozwoli nam zaoszczędzić najwięcej czasu. Nie musimy tworzyć wszystkich projektów od podstaw. Możemy kupować obrazy, ikony inne zasoby projektowe, aby później dostosować je do naszego firmowego brandingu.

Na przykład, stworzenie ikony od podstaw może być bardzo kosztowne. Istnieje wiele stron, na których możemy pobrać ikony jako obrazy wektorowe, aby później dostosować je do naszego firmowego kolorytu. Ważne jest, aby dobierać zasoby w sposób spójny. Na przykład, wszystkie ikony powinny mieć zawsze taką samą grubość linii i ten sam styl w obramowaniu.

Copyright © All rights reserved.