17 lipca 2024

noxx.pl

Studio graficzne i wideo

Dlaczego nie możesz znaleźć pracy?

praca

Poszukiwanie pracy nie zawsze jest łatwe, szczególnie jeśli zależy nam na konkretnym stanowisku. A kiedy już znajdziemy coś odpowiedniego i zdecydujemy się aplikować na dane stanowisko, nie możemy doczekać się odpowiedzi przez całe tygodnie i zaczynamy wszystko od początku. Dlaczego tak trudno jest Ci znaleźć pracę? Powodów jest kilka, a każdy z nich możemy łatwo wyeliminować, ale najpierw trzeba się z nimi zapoznać.

Twoje CV nie rzuca się w oczy

Wiele osób zapomina, że CV nie ma służyć nam, ale pracodawcom. Zawsze przed wysłaniem swojego życiorysu upewnij się, że sam chciałbyś się z nim zapoznać. Unikaj rozpisywania się, bądź konkretny. Nie musisz pisać na nim wszystkich swoich życiowych sukcesów, bo albo zupełnie nie obchodzą one twojego przyszłego pracodawcy, albo zapyta Cię o wszystkie szczegóły na rozmowie o pracę. To podczas jej trwania będziesz miał szansę na zaprezentowanie się, twoje CV ma zupełnie inną rolę. Ma wstępnie pomóc określić, czy nadajesz się do danej pracy i jak wypadasz pod względem doświadczenia i kwalifikacji na tle innych.

Zgłaszasz się tam, gdzie nie masz szans się dostać

Wiele młodych osób chce od razu pracować na odpowiedzialnym stanowisku w wielkiej korporacji. Niestety większość z nich jest albo zajęta, albo za chwilę zgarnie je ktoś z firmy. Zamiast szukać stanowisk, które nie są jeszcze dla nas, lepiej skupić się na zdobywaniu doświadczenia i szukaniu podstawowych nowych umiejętności. Nie nastawiaj się, że od razu będziesz zarabiał ogromne pieniądze albo że będziesz wykonywał wspaniałą i wciągającą pracę. Najważniejsze powinno być dla Ciebie jak najszybsze rozpoczęcie ścieżki kariery, a wraz z tym systematyczne zwiększenie swoich szans na awans.

Nie wiesz, gdzie szukać

Jeśli szukasz czegoś konkretnego, możesz zwyczajnie nie wiedzieć, gdzie takie firmy ogłaszają nabór na dane stanowisko. Często poważni gracze w branży stosują do tego poważne komunikatory. Możesz spokojnie założyć sobie konto na LinkedIn i zacząć obserwować aktywności twoich wymarzonych firm, sprawdzać wiadomości z branży albo pytać znane Ci osoby pracujące w takich miejscach. Często rekrutacje są przeprowadzane po cichu tak, żeby nikt z zewnątrz i nieodpowiedni nie mógł dostać się przypadkiem do zespołu. Dzięki poszerzaniu źródeł czerpania wiedzy zwiększysz swoje szanse na wymarzoną pracę.

Jeżeli zmagasz się ze znalezieniem pracy, koniecznie sprawdź nasze porady związane z oszczędzaniem na niezalezny.pl.

Copyright © All rights reserved.